Language Voices 2th Meeting @Sorrento

Keep Educating Yourself!

The second meeting was held in sunny Sorrento, Italy, at the end of January 2018. The partners shared their progress in terms of starting to organise and promote their language cafes and any issues, administration as well as website were discussed in detail. Also funding possibilities for the future were discussed. The weather, food and the company were lovely and we are looking forward to the next one!

Please see our project website languagevoices.eu for more news and follow us on Facebook https://www.facebook.com/languagevoices/ and Twitter @language_voices

Partner meeting, Sorrento, Italy, January 2018

 

İkinci toplantı,Ocak 2018’in sonunda güneşli bir günde İtalya’nın Sorrento kentinde yapıldı. Ortaklar, dil kafe açılmasındaki organize edebilme ve tanıtmaya yönelik ilerlemelerini,karşılaştıkları sorunları ve gelecek dönemde başlamaları konusunda bilgi paylaştılar ve bununla beraber proje yönetimi de detaylıca tartışıldı.Aynı zamanda ilerisi için fon imkânları da tartışıldı. Hava, yiyecek ve toplantı yeri çok güzeldi ve bir sonraki toplantıyı sabırsızlıkla bekliyoruz!

Daha fazla haber için lütfen proje web sitemize bakınız http://www.languagevoices.eu ve bizi Facebook’ta takip edin

https://www.facebook.com/languagevoices/ ve Twitter adresimiz @language_voices

Ortak toplantıları, Sorrento, İtalya, Ocak 2018